Najskuteczniejsza dieta odchudzająca – czy diety działają?

skuteczna dietaCzy właściwie istnieje coś takiego jak ‚najskuteczniejsza dieta’? Wiele osób wierzy w to, że znajdą dietę, która pozwoli im szybko i bezboleśnie schudnąć w 2 tygodnie. Dlatego ustalmy sobie jedno – uniwersalna dieta odchudzająca NIE ISTNIEJE! Każdy organizm jest inny, ma inne potrzeby i zupełnie inny tryb życia. O preferencjach pokarmowych czy swego rodzaju nietolerancjach lub alergiach również…

 

Co zatem powinniśmy zrobić, aby schudnąć dzięki diecie?

Po pierwsze, słowo „dieta” zamień na „styl odżywiania”. Dlaczego? Otóż chcąc schudnąć, a następnie cieszyć się wspaniałym ciałem musisz stale prowadzić prawidłowe żywienie – dlatego nazywaj to stylem, ponieważ powinien Ci on towarzysz do końca życia a nie przez dwa tygodnie jak w jakiejś diecie cud z „Pani Domu”.

dieta odchudzającaDrugim krokiem w drodze do wymarzonej sylwetki jest ustalenie swojego celu w odchudzaniu oraz rozpisanie wszelkich aktywności tj. praca, szkoła, aktywność fizyczna itp oraz godzin, które poświęcasz na w/w aktywności. Posiadając taką informację najlepiej udać się do profesjonalnego, sprawdzonego dietetyka, który ustawi plan żywienia oraz dopasuje go do Twoich potrzeb i możliwości, a dodatkowo wyedukuje Cie w wielu kwestiach związanych z prawidłowym odżywianiem.

Czego nie robić?

Jeżeli nie masz pojęcia o prawidłowym żywieniu nie próbuj działać na własną rękę. Niepotrzebnie stracisz siły i czas na nieefektywne działania. Konsultacje dietetyczne nie są ogromnym kosztem, zważywszy na to, że kosztem alternatywnym jest Twoje zdrowie i życie!

Pamiętaj o aktywności fizycznej – bez tego ciężko będzie Ci się wyzbyć problemów z wagą. Diety odchudzające pomagają tylko wtedy, kiedy dodatkowym bodźcem jest sport w postaci treningów cardio, siłowych czy chociażby pływania lub jazdy na rowerze.

Co z suplementacją?

suplementy odchudzająceTwój organizm to maszyna, która potrzebuje ogromnej ilości substancji do działania. Dlatego zazwyczaj suplementacja jest niezbędnym dodatkiem.

Warto jednak nie ulegać pokusie i uważać na marketingowe zagrywki wielu firm, które specjalizują się w produkcji suplementów diety – kolorowe opakowania i ‚napakowany’ pan na etykcie nie zawsze oznaczają, że suplement jest skuteczny. W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie ciekawych i sprawdzonych przez nas suplementów diety wspomagających odchudzanie.

Ranking Skutecznych Tabletek Na Odchudzanie!